Andra Bahía OncA

nar. 15.3.2011 - 62 cm , 48 kg. DKK 0/0 DLK 0/0. Je to dcera Bahíi a Quasara.

Matka - Bahía La Rosalejandria -  nese krev nejlepších filů historie Brazílie z nejprestižnějších chovatelských stanic : da Boa Sorte, do Amparo, do Itapuá, de Jawa, do Hisama, do Engeho Velho.  

 

 Více o rodičích v sekci: Bahía La Rosalejandria (informace o matce) www.bahia-onca.cz/nasi-psi/ a v sekci odchovy (informace o otci) www.bahia-onca.cz/stenata/

 

Otec - Quasar do Araguayaje importovaný pes z Brazílie QUASAR DO ARAGUAYA DKK 0/0 nar.13.11.2007 pocházející z chovatelské stanice do Araguaya z těch nejlepších existujících krevních linií-do Araguaya-která v sobě kombinuje krev autentických filů z fazend,od počátku registru po současnost: do Parnapuán,do Radonia,Lord a Marta od José Gomese,Colina,Araguaya,Parque do Costelo,do Amparo,da Boa Sorte,Engenho Velho,Aracé Poranga,do Hisama,Caramona.

Chovatel Quasara je Américo Cardoso dos Santos Jr.Américo je již dnes žijící legenda,nejuznávanější odborník a rozhodčí pro fila brasileiro vůbec.Fily chová přes 30 let.

Bez vyjímky posuzuje výhradně podle standardu CAFIB v zájmu fila brasileiro.Jeho posudky mají mimořádnou váhu pro jakéhokoliv filaře na světě.

 

Je uchovněna pod FCI i CAFIB. CAFIB - garance autentičnosti a prověřené povahy (test temperamentu a nervového systému)

 

Na mezinárodní výstavě Speciálního kynologického klubu Onceiro v Oseku v roce 2012  byla schválena do chovu CAFIB, kde se kromě typického exteriéru a pevného nervového systému také hodnotí povaha a temperament fily. Posuzoval brazilský rozhodčí CAFIB - Airton Campbell.Airton je jeden z nejuznávanějších odborníků a rozhodčích na plemeno brazilský fila na celém světě pod záštitou CAFIBu. V současnosti pan rozhodčí vykonává v klubu CAFIB funkci prezidenta. Je i dlouholetým chovatelem a fily odchovává od roku 1975 ve své chovatelské stanici "do Parque do Castelo"

 

Sestra Andry ,Aria, která s námi žije se na speciálních výstavách, se praavidelně umísťuje na předních místech v exteriéru a testu temperamentu na speciálních výstavách, kde posuzují brazilští rozhodčí. 3 roky po sobě se umísťuje na těch nejvyšších místech v soutěži o nejlepší temperament a exteriér. ve velké konkurenci. Více o Arii, zde :www.bahia-onca.cz/aria-bahia-onca/

Bratr Andry, Aritézs Bahía Onca, který pochází z naši chovatelské stanice, dosahuje na speciálních výstavách ,kde posuzují brazllští rozhodčí, vynikajících výsledků. Dva roky po sobě se stal nejlepším psem výstavy.

Výstavy FCI:

Vždy výborný s dosaženými tituly CAC, CACIB, na světové výstavě v Saltzburku 3. místo

Výstavy Onceiro / CAFIB:

Rok 2011 – Rovensko pod Troskami „Kategorie štěňat“, 1. místo – velmi dobrý

Rok 2012 – Osek „Kategorie psi 12-18 měs., 1. místo – velmi dobrý, temperament a nervový systém – velmi dobrý, nejlepší pes, nejlepší hlava – 2.místo

Rok 2013 – Rovensko pod Troskami „Kategorie psi 24 měs. a starší“, 1. místo – dobrý, temperament a nervový systém – velmi dobrý

Více informací o matce Andry /www.bahia-onca.cz/nasi-psi/

Andra Bahía Onca - rodokmen FCI a CAFIB

Andra Bahía Onca - Certifikát CAFIB - schválení do chovu !!! Posuzoval rozhodčí CAFIB - Airton Campbell

Andra Bahía Onca - DKK 0/0 DLK 0/0

Můžete nás spatřit na speciálních výstavách CAFIB na kterých vždy posuzují největší odborníci na plemeno Fila Brasileiro, rozhodčí CAFIB z Brazílie, kde se kromě fenotypu posuzuje i povaha formou testu temperamentu a nervového systému.

 

SKK Onceiro pořádal 9.-11.září 2011 již 10. klubovou výstavu brazilských filů s mezinárodní účastí. Pozvání k posuzování brazilských filů přijal již po druhé jeden z nejlepších brazilských odborníků na plemeno pan Luís Fernando Zanetti Coeli.

V kategorii 3-6 měsíců nastoupili 4 fenky - Andra skončila na 1. místě 

ktegorie feny 3-6 měsíců : 1.místo Andra Bahía Onca

                                            2.Aria Bahía Onca

                                            3.Alissa Bahía Onca

 

kategorie psi 3-6 měsíců : 1.místo Aritézs Bahía Onca

                                           2.Argos Bahía Onca

                                           3.Aguas Bahía Onca

 

Všichni byli v tomto roztomilém štěněčím věku prozatímně schváleni do chovu. Prozatímně proto, protože po dovršení věku 12ti měsíců se musí opět podrobit analýze fenotypu a také navíc uspět v testu temperamentu. V testu temperamentu se hodnotí vrozená nedůvěra vůči cizím lidem, správný temperament a pevný nervový systém. Jedinec, který odpovídá typičnosti plemene a splní test temperamentu, je schválen do chovu.

 

Ve dnech 14.-16.9.2012.se konala již XI. výstava Speciálního kynologického klubu Onceiro v Oseku.K posuzování brazilských filů byl pozván rozhodčí z Brazílie pan Arch. Airton Campbell. Airton je jeden z nejuznávanějších odborníků a rozhodčích na plemeno brazilský fila pod záštitou CAFIBu. Zde byla Andra schválena do chovu CAFIB a v nedělní výstavě v  kategorii 12- 18 měsíců nastoupilo 5 fenek, Andra skončila na 4 místě. Její sestra Aria v této kategorii skončila na 2 místě. Sestra Andry, Aria získala ve své třídě 2.místo a v soutěži o nejlepší temperament, kde mezi sebou soutěží ti nejlepší, obsadila krásné 2 místo, kdy získala stejný počet bodů jak první Honey ze Skalního kraje ,která Arii porazila v následném rozstřelu.

 

Musím zde zmínit i bratry našich fenek a to Aritézs Bahía Onca a Aguas Bahía Onca. Aritézs ve své kategorii skončil na 1.místě a stal se také nejlepším psem výstavy !!! Aguas Bahía Onca skončil na 3 místě.

 

Ve dnech 6 - 8.9.2013 se konala již XII. výstava Speciálního kynologického klubu Onceiro v Rovensku pod Troskami. Brazilské fily posuzoval rozhodčí CAFIB pan ing.Jan Kubeša.

Ve třídě fen nad 24 měsíců, kdy v kruhu bylo 9 fen se naše Aria Bahía Onca  umístila na 2. místě. Navíc je to vítězka o nejlepší hlavu výstavy a vůbec největší ocenění kterého si vážím nejvíce, je 1.místo v soutěži o nejlepší temperament, kdy mezi sebou soutěží ti nejlepší z nejlepších.

 

Pes z našeho chovu Aritézs, který je bratrem Andry a Arie se stal již druhým rokem za sebou vítězem třídy: 24 měsíců a starší a nejlepším psem výstavy.

 

Na výstavy krásy FCI až na malé vyjímky nejezdíme. Kruhy pro psy jsou zde kolikrát malé, rozhodčí netolerují opravdovou povahu fily. Pár výstav FCI jsme si zkusili a zde jsou ocenění.

Andra Bahía Onca - Ocenění z výstav krásy FCI

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode