Fotogalerie: O NÁS

                                                                            Informace o nás

Patříme k těm, kteří se hlásí k chovatelské filozofii CAFIB.

 

Jsme členy speciálního kynologického klubu ONCEIRO,který úzce spolupracuje s CAFIB.ONCEIRO je jediný chovatelský klub v Evropě,který tuto  filozofii opravdu realizuje v praxi.

Můžete nás spatřit na speciálních výstavách CAFIB na kterých vždy posuzují největší odborníci na plemeno Fila Brasileiro, rozhodčí CAFIB z Brazílie.

Na výstavy FCI,kde jsou malé kruhy,rozhodčí šahají na psy,netolerují opravdovou povahu fily a navíc neumí filu ani pořádně posoudit a nerozumí mu,nejezdíme. Nemáme to zapotřebí.

Jako by se člověk ocitl na výstavě pro slepce. Naprostým vrcholem ignorance je vyhrožování vyloučením, nebo i vyloučení psa, pokud zareaguje správně svojí vrozenou nedůvěrou! Tuto nejdůležitější a nejcennější součást genetické výbavy brazilského fily označují mnozí rozhodčí FCI za nepřípustný projev agresivity!

FCI nechce filu s jeho autentickou povahou, s vrozeným hlídacím instinktem. FCI chce apatycké psy s přátelskou povahou labradorů, vhodné do malých výstavních kruhů na mamutích mezinárodních akcích. Jaký otřesný pohled pro opravdové znalce a milovníky tohoto unikátního plemene.

 

Z chovatelského hlediska autentických filů se účastníme jen výstav CAFIB, které jediné mají skutečnou cenu pro chov plemene fila brasileiro.

 

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode