Aria Bahía Onca

nar. 15.3.2011 - 63 cm , 50 kg. Je to dcera naší Bahíi a Quasara.

Matka - Bahía La Rosalejandria -  nese krev nejlepších filů historie Brazílie z nejprestižnějších chovatelských stanic : da Boa Sorte, do Amparo, do Itapuá, de Jawa, do Hisama, do Engeho Velho.   

Více o matce Arie v sekci: Bahía La Rosalejandria www.bahia-onca.cz/nasi-psi/

 

Otec - Quasar do Araguayaje importovaný pes z Brazílie QUASAR DO ARAGUAYA DKK 0/0 nar.13.11.2007 pocházející z chovatelské stanice do Araguaya z těch nejlepších existujících krevních linií-do Araguaya-která v sobě kombinuje krev autentických filů z fazend,od počátku registru po současnost: do Parnapuán,do Radonia,Lord a Marta od José Gomese,Colina,Araguaya,Parque do Costelo,do Amparo,da Boa Sorte,Engenho Velho,Aracé Poranga,do Hisama,Caramona.

Chovatel Quasara je Américo Cardoso dos Santos Jr.Américo je již dnes žijící legenda,nejuznávanější odborník a rozhodčí pro fila brasileiro vůbec.Fily chová přes 30 let.

Bez vyjímky posuzuje výhradně podle standardu CAFIB v zájmu fila brasileiro.Jeho posudky mají mimořádnou váhu pro jakéhokoliv filaře na světě.

 

Je uchovněna CAFIB. CAFIB - garance autentičnosti a prověřené povahy (test temperamentu a nervového systému)

 

Na mezinárodní výstavě Speciálního kynologického klubu Onceiro v Oseku v roce 2012  byla schválena do chovu CAFIB, kde se kromě typického exteriéru a pevného nervového systému také hodnotí povaha a temperament fily. Posuzoval brazilský rozhodčí CAFIB - Airton Campbell.Airton je jeden z nejuznávanějších odborníků a rozhodčích na plemeno brazilský fila na celém světě pod záštitou CAFIBu. V současnosti pan rozhodčí vykonává v klubu CAFIB funkci prezidenta. Je i dlouholetým chovatelem a fily odchovává od roku 1975 ve své chovatelské stanici "do Parque do Castelo"


 

 

Více informací o matce Arie : www.bahia-onca.cz/nasi-psi/

Aria Bahía Onca - rodokmen CAFIB a FCI

Aria Bahía Onca - Certifikát CAFIB - schválení do chovu !!! Posuzoval rozhodčí CAFIB - Airton Campbell

Výstavy ONCEIRO / CAFIB

 

rok 2011 - kategorie 3 - 6 měsíců: 2. místo

 

rok 2012 - kategorie 12 - 18 měsíců: 2. místo, 1. místo o nejlepší temperament společně s Honey ze Skalního kraje, kdy v následném rozstřelu skončila Aria na 2. místě

 

rok 2013 - kategorie 24 měsíců a víc: 2. místo, nejlepší hlava výstavy, 1. místo o nejlepší temperament.

 

rok 2014 - kategorie 24 měsíců a víc: 2. místo, 1. místo o nejlepší temperament společně se psem Triias BR da Santa Luzía.

 

 SKK Onceiro pořádal 9.-11.září 2011 již 10. klubovou výstavu brazilských filů s mezinárodní účastí. Pozvání k posuzování brazilských filů přijal již po druhé jeden z nejlepších brazilských odborníků na plemeno pan Luís Fernando Zanetti Coeli.

V kategorii 3-6 měsíců nastoupili 4 fenky - Andra skončila na 1. místě 

ktegorie feny 3-6 měsíců : 1.místo Andra Bahía Onca

                                            2.Aria Bahía Onca

                                            3.Alissa Bahía Onca

 

Ve dnech 14.-16.9.2012.se konala již XI. výstava Speciálního kynologického klubu Onceiro v Oseku.K posuzování brazilských filů byl pozván rozhodčí z Brazílie pan Arch. Airton Campbell. Airton je jeden z nejuznávanějších odborníků a rozhodčích na plemeno brazilský fila pod záštitou CAFIBu. Zde byla Andra schválena do chovu CAFIB a v nedělní výstavě v  kategorii 12- 18 měsíců nastoupilo 5 fenek. Aria v této kategorii skončila na 2 místě a v soutěži o nejlepší temperament, kde mezi sebou soutěží ti nejlepší z nejlepších, obsadila krásné 2 místo, kdy získala stejný počet bodů jak první Honey ze Skalního kraje, která Arii porazila v následném rozstřelu.

 

 

Ve dnech 6 - 8.9.2013 se konala již XII. výstava Speciálního kynologického klubu Onceiro v Rovensku pod Troskami. Brazilské fily posuzoval rozhodčí CAFIB pan ing.Jan Kubeša.

Ve třídě fen nad 24 měsíců, kdy v kruhu bylo 9 fen se Aria umístila na 2. místě. Navíc je to vítězka o nejlepší hlavu výstavy a vůbec největší ocenění kterého si vážím nejvíce, je 1.místo v soutěži o nejlepší temperament, kdy mezi sebou soutěží ti nejlepší z nejlepších.

 

Ve dnech 12.9 - 14.9.2014 se konala XIII. výstava Speciálního kynologického klubu Onceiro v mělníku. Brazilské fily posuzoval jeden z největších odborníků na plemeno fila brasileiro, pan Fernando Luis Zanetti Coeli z Brazílie.

Ve třídě fen nad 24 měsíců se umístila na krásném 2. místě a obhájila 1. místo v testu temperamentu, kdy mezi sebou soutěží ti nejlepší z nejlepších. Na 1. místě skončila společně se psem Trias BR da Santa Luzía. Je to již potřetí za sebou, kdy Aria prokázala své kvality a ve velké konkurenci 3 roky po sobě skončila na 1. místě. Od doby legendárního psa Ogun Roni de Conal Kennel, který je dědou naši Arie a Andry, se žádnému jinému psu nepodařilo skončit tři roky po sobě na těch nejvyšších místech v soutěži o nejlepší temperament. Až nyní naši Arii.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode